Liga Mistrzów: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trentino Volley. Transmisja TV i stream online

Liga Mistrzów: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trentino Volley.  Transmisja TV i stream online
Czy siatkarze ZAKSY będą mieć powody do radości również w niedzielę?

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stanie przed ogromną szansą obrony najważniejszego trofeum w męskiej siatkówce klubowej. Rywalem polskiego klubu, podobnie jak rok temu, będzie włoski zespół Trentino Volley. Transmisja z finału siatkarskiej Ligi Mistrzów ZAKSA - Trentino w niedzielę w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Jak przebiegała droga kędzierzynian do finałowego spotkania? W grupie ZAKSA zajęła drugie miejsce ustępując ekipie Cucine Lube Civitanova, a wyprzedzając Lokomotiw Nowosybirsk oraz OK Maribor. W 1/4 finału przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Ghoerghe Cretu miał być rosyjski gigant Dynamo Moskwa, ale wszystkie zespoły z tego kraju zostały wykluczone z europejskich pucharów, w ramach sankcji za zbrojną napaść Rosji na Ukrainę. W półfinale ZAKSA gładko pokonała w bratobójczym boju Jastrzębski Węgiel.

Siatkarze Trentino w fazie grupowej rywalizowali z Sir Safety Perugią, Fenerbahçe SK, a także Cannes. Zawodnicy Angelo Lorenzettiego najpierw przegrali walkę o pierwsze miejsce w grupie z Perugią, by później udanie zrewanżować się krajowemu rywalowi w 1/2 finału. W międzyczasie w ćwierćfinale uporali się z Berlin Recycling Volleys. Ich ostatnim przeciwnikiem na drodze do wymarzonego triumfu będzie kędzierzyńska ZAKSA.

Rok temu w wielkim finale klub z Opolszczyzny pokonał Trentino Volley 3:1 (25:22, 25:22, 20:25, 28:26). Najwięcej punktów dla ZAKSY zdobył wtedy Aleksander Śliwka - 18. Czy świeżo upieczonemu mistrzowi Polski uda się po raz drugi z rzędu sięgnąć po najważniejszy europejski laur?

Transmisja finału Ligi Mistrzów ZAKSA - Trentino w niedzielę od godz. 20:50 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Studio przedmeczowe od godz. 20:00.