Piast Gliwice futsalowym mistrzem Polski

Piast Gliwice wywalczył pierwsze w historii mistrzostwo Polski w futsalu.

Piast Gliwice wywalczył pierwsze w historii mistrzostwo Polski w futsalu dzięki niedzielnej wygranej u siebie z broniącym tytułu Rekordem Bielsko-Biała 5:2 (3:1) w przedostatniej kolejce ekstraklasy.

Bielszczanie zakończą rozgrywki na drugim miejscu, brązowy medale zapewnili już sobie piłkarze Constractu Lubawa. Na kolejkę przed końcem sezonu Piast ma pięć punktów przewagi nad zespołem z Bielska-Białej.

Rekord wygrał ligę w pięciu poprzednich sezonach. Niedzielne spotkanie było starciem zespołu gospodarzy prowadzonego przez portugalskiego szkoleniowca Orlando Duarte i podopiecznymi Hiszpana Jesusa Lopeza Garcii.

W pierwszej połowie groźniejsze sytuacje stworzyli gliwiczanie, ale bramkarz Rekordu Bartłomiej Nawrat bronił dobrze i szczęśliwie, bowiem dwukrotnie piłka odbiła się od słupka. Skapitulował w 12. minucie, na co szybko odpowiedzieli przyjezdni doprowadzając do remisu. Potem jednak Piast pokazał skuteczność. Do przerwy prowadził 3:1, a tuż po wznowieniu gry Bruno Graca podwyższył wynik na 4:1.

Ekipa z Podbeskidzia atakowała z lotnym bramkarzem, co przyniosło jednego gola. Na więcej dobrze broniący gospodarze nie pozwolili, a tuż przed końcową syreną wyprowadzili kontrę i Rafael Cadini ustalił wynik.

W drugim niedzielnym spotkaniu 29. kolejki zespół Red Devils Chojnice zremisował we własnej hali z Dremanem Opole Komprachcice 3:3. Wszystkie gole dla gości zdobył Tomasz Lutecki.

LSSS Lębork po wyjazdowej porażce z GI Malepszy Futsal Leszno 4:7 stracił szanse na utrzymanie. Wcześniej z elitą pożegnały się AZS UG Gdańsk i Górnik Polkowice.

W derbach stolicy AZS UW Darkomp Wilanów rozgromił Legię 6:0.

Z ekstraklasy spadną trzy ostatnie zespoły. Ich miejsca zajmą mistrzowie obu grup 1. ligi – BSF Bochnia i Widzew Łódź - oraz AZS UŚ Katowice, który wygrał barażową rywalizację wicemistrzów z We-Met FC Kamienica Królewska.