Serie A: Gol Piotra Zielińskiego. Pewne zwycięstwo Napoli

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński zdobył jednego z goli dla Napoli w wygranym na wyjeździe 3:0 ze Spezią meczu ostatniej kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. To szóste ligowe trafienie Polaka w tym sezonie, ale pierwsze od połowy grudnia.

Zieliński, który grał do 68. minuty, zdobył gola w 25. minucie gry, podwyższając prowadzenie gości na 2:0. Wcześniej do bramki miejscowych trafili Matteo Politano, a później Niemiec Diego Demme, który w 36. minucie ustalił rezultat.

Napoli po 24. zwycięstwie w sezonie z dorobkiem 79 punktów zajęło trzecie miejsce w Serie A i jesienią zagra w Lidze Mistrzów.

Spezia zgromadziła 36 pkt i uplasowała się na 36. pozycji. Całe spotkanie w jej barwach rozegrał powołany przez selekcjonera Czesława Michniewicza do kadry na czerwcowe mecze Ligi Narodów Jakub Kiwior, a zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Recy.