Wisła Kraków druga w amp futbolowej Lidze Mistrzów

Piłka nożna
Wisła Kraków druga w amp futbolowej Lidze Mistrzów
Fot. PAP
Wisła Kraków zajęła drugie miejsce w amp futbolowej Lidze Mistrzów.

Wisła Kraków zajęła drugie miejsce w amp futbolowej Lidze Mistrzów. W finale rozgrywanego w stolicy Małopolski turnieju "Biała Gwiazda" przegrała z tureckim Etimesgut Amputee S.C. 2:5 (0:3).

Finałowy turniej w Krakowie z udziałem siedmiu zespołów rozgrywany był od piątku na stadionie Garbarni. Niedzielne spotkania odbyły się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

 

Wiślacy wygrali swoją grupę pokonując AFC Tbilisi 4:1 i hiszpański Flamencos Amputados Sur 2:1. W półfinale Manchester City 7:0.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piast Gliwice futsalowym mistrzem Polski

 

W decydującym meczu nie mieli jednak szans w starciu z mistrzami Turcji. W tym kraju amp futbol jest sportem zawodowym. Drużyna z Ankary gromiła w Krakowie wszystkich swoich rywali, zdobywając w sumie w pięciu meczach 37 bramek, a tracą tylko 4. W niedzielnym spotkaniu bramki dla Wisły zdobyli Krystian Kapłon i Kamil Grygiel.

 

Mistrzowie Polski, zajmując drugie miejsce, powtórzyli osiągnięcie sprzed roku Legii Warszawa, która również dotarła do finału, w którym przegrała z tureckim Sahinbey Belediyesi Ampute Takimi.

 

Trzecie miejsce w krakowskim turnieju wywalczył Manchester City, który pokonał Flamencos Amputados Sur po rzutach karnych 5:4. W regulaminowym czasie było 0:0.

 

Amp futbol to odmiana piłki nożnej uprawiana przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej w przypadku graczy z pola lub kończyny górnej u bramkarzy. Mecze trwają 2x25 minut.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie