Finał EBL: Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław. Relacja i wynik na żywo

W serii finałowej ponownie na prowadzeniu Śląsk. Po wygranej w niedzielę, wrocławianie w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2:1, i legioniści ponownie będą chcieli doprowadzić do wyrównania. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Oczywiście, nawet ze Śląskiem, zdobywającym punkty w ten sposób (aż 18 pkt. w meczu nr3, przy zaledwie dwóch Legii), Legia mogła w niedzielę zwyciężyć. Legionistom brakowało skuteczności z dobrze wypracowanych pozycji. Gdyby napędzeni w ostatniej minucie gracze Legii po trójce Raymonda Cowelsa, zdobyliby również kolejne trzy punkty po rzucie z rogu Łukasza Koszarka (rzut na remis), można spodziewać się, że mecz zakończyłby się innym wynikiem. Legioniści lepiej niż w drugim spotkaniu we Wrocławiu kryli Trice'a, tyle że ten tym razem otwierał innych graczy. Tak było choćby z Aleksandrem Dziewą, który ku zaskoczeniu wielu, rozpoczął mecz na ławce, a w jego miejsce trener Urlep posłał na parkiet Meiersa, który we wcześniejszych meczach grał niewiele. Doświadczony Łotysz dobrze wszedł w mecz, a Dziewa z ławki dał zespołowi bardzo wiele - punkty nie tylko z pola trzech sekund, ale i z półdystansu i dystansu. W całym meczu trafił aż 8 z 11 rzutów z gry i wykorzystał wszystkie cztery rzuty wolne.

Śląsk zdecydowanie więcej wymuszał fauli, w trzecim kolejnym spotkaniu wykonując wyraźnie więcej osobistych. W niedzielę wrocławianie mieli 17/18 z linii, podczas gry legioniści tylko... 5/6. Najwięcej przewinień wymusił turecki silny skrzydłowy, Kerem Kanter - 5, a tylko o jedno mniej Travis Trice. Gracze Legii lepiej niż w poprzednich meczach kryli rozgrywającego WKS-u, ten zdobył tym razem 15 punktów (6/14 z gry) i rozdał 7 asyst. Ważną rolę w kluczowych momentach spotkania odegrał brat Travisa - D'Mitrik Trice, który w całym meczu zagrał 15,5 minuty, a wchodząc w czwartej kwarcie zdobył niezwykle ważną trójkę.

W Legii tym razem na słabszej skuteczności zagrał MVP drugiego meczu, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, który miał tylko 1/7 za 3 i zaledwie 26,7 procent skuteczności z gry. Ze skutecznością z dystansu problemy mieli także Robert Johnson (1/6) oraz Koszarek (1/5). Nie mógł się również wstrzelić Grzesiek Kamiński (0/4 z gry), który w meczu numer dwa pokazał klasę i dał sporo wiary drużynie oddając 4 celne trójki.

Relacja i wynik na żywo meczu Legia Warszawa - WKS Śląsk Wrocław na Polsatsport.pl. Początek od godziny 20:40.