Gdzie będzie pracował Andrea Anastasi? W grę wchodzą dwa czołowe polskie kluby

Siatkówka
Gdzie będzie pracował Andrea Anastasi? W grę wchodzą dwa czołowe polskie kluby
fot. Cyfrasport
Którą drużynę będzie trenował Andrea Anastasi?

Andrea Anastasi rozstał się z Projektem Warszawa. Doświadczony włoski trener miał w przyszłym sezonie poprowadzić siatkarzy Trefla Gdańsk. Z tych planów nic jednak nie wyszło. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy go w przyszłym sezonie w PlusLidze. Jak dowiedział się Polsat Sport, współpracą z tym trenerem są zainteresowane dwa czołowe polskie kluby.

Anastasi to jeden z najbardziej doświadczonych zagranicznych trenerów w polskiej siatkówce. Był selekcjonerem reprezentacji Polski (2011–13), później prowadził dwa polskie kluby. Trefl Gdańsk pod jego wodzą (2014–19) wywalczył m.in. srebro (2015) i brąz (2018) mistrzostw Polski, a także dwa Puchary Polski (2015, 2018).

 

Zobacz także: Oficjalnie! Gardini w Padwie od przyszłego sezonu

 

W 2019 przeniósł się do Warszawy i z tamtejszym klubem zdobył brązowy medal PlusLigi (2021). Ostatni sezon w wykonaniu jego podopiecznych nie był jednak zbyt udany – dziewiąte miejsce to rezultat poniżej oczekiwań. Od dłuższego czasu mówiło się o rozstaniu Włocha ze stołeczną ekipą, co nastąpiło po zakończeniu sezonu.

 

Anastasi był blisko powrotu do Trefla, z tych planów jednak nic nie wyszło. Możliwe jednak, że doświadczony trener pozostanie w PlusLidze. Nieoficjalnie mówi się, że współpracą z nim są zainteresowane dwa kluby z czołówki PlusLigi – Jastrzębski Węgiel (wicemistrz Polski) i PGE Skra Bełchatów (czwarta drużyna ostatniego sezonu).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie