Mecz towarzyski: Polska – Niemcy. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
Mecz towarzyski: Polska – Niemcy. Transmisja TV i stream online
fot. PAP
Transmisja meczu Polska-Niemcy od godziny 18:30 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

We wtorek polskie siatkarki rozpoczną zmagania na szczeblu reprezentacyjnym. W pierwszym towarzyskim spotkaniu ich rywalkami będą Niemki. Będzie to debiut dla nowego selekcjonera reprezentacji Stefano Lavariniego. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

24 maja w Arenie Gliwice dojdzie do dwóch interesujących debiutów. Na polskiej ławce trenerskiej zadebiutuje Lavarini, który zimą rozpoczął pracę z naszymi siatkarkami. Po drugiej stronie żeńską drużynę Niemiec poprowadzi po raz pierwszy Vital Heynen. Belg jest dobrze znany polskiej publiczności, ponieważ w przeszłości osiągnął wiele sukcesów z naszą drużyną mężczyzn. Co ciekawe w przeszłości trenował już męską reprezentację naszych sąsiadów.

Zobacz także: Trzy mecze, trzy zwycięstwa! Polskie siatkarki wywalczyły awans

W zespole Biało-Czerwonych zobaczymy kilka nowych twarzy. Na zgrupowaniu pracują trzy debiutantki Aleksandra Szczygłowska, Weronika Sobiczewska oraz Magdalena Jurczyk. Na hali w Gliwicach na pewno zabraknie Magdaleny Stysiak. Po powrocie z Włoch zmaga się z urazem kolana, który wyklucza ją z gry w najbliższych tygodniach. Oprócz 21-letniej atakującej z Niemkami nie zagra Malwina Smarzek oraz Marlena Kowalewska.

Oswajam się z ekipą i sztabem. Znałam niektóre dziewczyny, ponieważ grałam z nimi w przeszłości. Oczywiście była chwila przerwy, dlatego pracujemy, by wrócić do dobrego grania. Wszystko przebiega zgodnie z planem - powiedziała Szczygłowska przed kamerami Kanału Polska Siatkówka.

Transmisja meczu Polska - Niemcy od godziny 18:30 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie