Nowe zasady na meczach siatkarskiej Ligi Narodów! Sprawdź, jak będą wyglądały rozgrywki

Siatkówka
Nowe zasady na meczach siatkarskiej Ligi Narodów! Sprawdź, jak będą wyglądały rozgrywki
Fot. PAP
FIVB zdecydowała się wprowadzić nowe zasady podczas meczów siatkarskiej Ligi Narodów w celu zwiększenia płynności gry.

FIVB zdecydowała się wprowadzić nowe zasady podczas meczów siatkarskiej Ligi Narodów w celu zwiększenia płynności gry. Wśród wprowadzonych zmian pojawi się również ograniczenie czasu na wykonanie zagrywki po akcji. Nowe reguły przetestowano podczas towarzyskiego spotkania Polska - Niemcy.

Nadchodzi mała rewolucja w zasadach gry w siatkówkę! Już podczas najbliższej edycji siatkarskiej Ligi Narodów uczestniczące reprezentacje będą miały okazję poznać nowe reguły wprowadzone przez FIVB celem poprawy dynamiki i szybkości rozgrywanego spotkania.


Podczas meczów Ligi Narodów ma zostać wprowadzony specjalny zegar, który będzie pilnował czasu wykonania zagrywki przez zawodniczki i zawodników. Będą mieli piętnaście sekund po zakończeniu akcji, aby ustawić się w polu serwisowym.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Wojciech Włodarczyk zostaje w LUK Lublin


Dodatkowo zdecydowano się na wprowadzenie przerwy technicznej po 12. punkcie zdobytym przez jedną z drużyn. W zamian trenerowi będzie przysługiwała tylko jedna przerwa na żądanie.


Ponadto, drużyny nie będą zmieniały stron między setami, co znamy już z poprzedniego roku podczas "bańki covidowej" w Rimini.


Nowatorskie rozwiązania poznały już pierwsze profesjonalne siatkarki, bowiem przetestowano je podczas towarzyskiego meczu Polska - Niemcy rozgrywanego w Gliwicach.

 

PI, Polsat Spot
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie