PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn przedstawił dwóch siatkarzy na kolejny sezon

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn przedstawił dwóch siatkarzy na kolejny sezon
fot. Cyfrasport
Karol Jankiewicz.

Karol Jankiewicz i Jakub Ciunajtis zostają w Indykpolu AZS Olsztyn na następny sezon. To wychowankowie AZS UWM Olsztyn i studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy debiutowali w PlusLidze w biało-zielonych barwach.

Karol Jankiewicz w minionym sezonie debiutował w rozgrywkach PlusLigi. O grę w podstawowym składzie musiał walczyć z Janem Firlejem. Kiedy jednak młody rozgrywający akademików z Kortowa otrzymał swoją szansę, wykorzystał ją bardzo dobrze - Jankiewicz poprowadził drużynę do zwycięstwa m.in. w spotkaniu przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki (3:2). Zawodnik rozegrał w sumie 11 meczów (24 sety) i zdobył osiem punktów.

 

Zobacz także: TOP 10 akcji Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2021/22 (WIDEO)

 

– Bardzo dobrze współpracowało mi się z trenerem Javierem Weberem. Uważam, że skorzystała na tym cała drużyna. To świetny fachowiec i gdy tylko pojawiła się możliwość przedłużenia kontraktu, od razu się na to zdecydowałem. Podchodzę z Olsztyna – tu się wychowałem, tu mieszkam i dla mnie to olbrzymia satysfakcja z reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn – przyznał rozgrywający akademików z Kortowa.

 

Dla Jakuba Ciunajtisa był to natomiast drugi sezon w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce. Młody libero również musiał walczyć o grę w pierwszej szóstce z Jędrzejem Gruszczyńskim. Ciunajtis z dobrej strony pokazał się w spotkaniach przeciwko: Projektowi Warszawa (porażka 2:3 na wyjeździe), GKS Katowice (zwycięstwo 3:2 w Iławie) oraz kończącym sezon pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów (wygrana w meczu 3:1, lecz porażka w złotym secie). Libero rozegrał w sumie osiem meczów (22 sety).

 

 

– Bardzo się ucieszyłem na wieść o przedłużeniu kontraktu z trenerem Javierem Weberem. Stwierdziłem, że pozostanie w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon, będzie dla mnie bardzo dobrym wyborem. Jest to genialny trenerem, z którym do tej pory najlepiej mi się współpracowało. Ponadto mieszkam w Olsztynie już 8 lat – przychodząc do liceum, założyłem sobie, iż w przyszłości będę występował właśnie w tym klubie. Dlatego nie było lepszej możliwości jak pozostanie w Kortowie na przyszły sezon – wyjaśnił zawodnik.

 

WYNIKI MECZÓW PLUSLIGI

RM, Polsat Sport, indykpolazs.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie