PlusLiga: Kamil Szymura przedłużył umowę z Cuprum Lubin

Siatkówka
PlusLiga: Kamil Szymura przedłużył umowę z Cuprum Lubin
fot. PAP

W nadchodzącym sezonie 2022/23 barw Cuprum Lubin nadal będzie bronił libero i świeżo upieczony reprezentant Polski – Kamil Szymura. To drugi - obok Remigiusza Kapicy - siatkarz, potwierdzony przez klub z Lubina na kolejne rozgrywki.

Kamil Szymura występuje w Cuprum Lubin od dwóch lat. Przez ten czas zanotował duży progres, jak pokazują statystyki – wzrósł jego procent perfekcyjnego przyjęcia (w tym sezonie wyniósł 27,09%).

 

Zobacz także: Top 10 akcji Cuprum Lubin w sezonie 2021/22 (WIDEO) 

 

– Kamil pokazywał dobrą, stabilną grę w trakcie całego sezonu – powiedział trener Cuprum Paweł Rusek.

 

Wysoką formę 23-letniego siatkarza zauważył i docenił także nowy selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Nikola Grbić. Powołał go do swojej drużyny. Dla Szymury jest to debiut w seniorskiej kadrze. Być może doświadczenie, które zdobędzie podczas tegorocznej Ligi Narodów, przeniesie na boisko w przyszłym sezonie PlusLigi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cuprum Lubin (@cuprumlubin)

 

Wcześniej Szymura reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej jako junior i kadet. W 2015 roku wywalczył złoty medal Mistrzostw Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej do lat 17. To jednak nie jest jedyny medal, jaki na swoim koncie ma ten libero. Mimo młodego wieku wywalczył już Puchar Polski oraz dwa złote medale: mistrzostwo 1. Ligi 2018 (z AZS Częstochowa) i mistrzostwo Polski 2019 (z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

RM, Polsat Sport, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: USA - Iran 0:3. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie