Roland Garros: Hubert Hurkacz w drugiej rundzie turnieju

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pokonał Giulio Zeppieriego 7:5, 6:2, 7:5 w meczu pierwszej rundy turnieju French Open na kortach Rolanda Garrosa. Polski tenisista po raz pierwszy w karierze awansował do drugiej rundy prestiżowych zawodów.

Hurkacz mierzył się z 20-letnim Włochem Giulio Zeppierim, dla którego był to debiut w wielkoszlemowym turnieju. Pierwszy set był dość zacięty, a Polakowi udało się przełamać swojego rywala dopiero przy stanie 5-5 i wyjść tym samym na prowadzenie. W ostatnim gemie pierwszego seta "Hubi" szybko rozstrzygnął go na swoją korzyść nie tracąc żadnej wymiany.

Napędzony Polak przełamał Włocha już w pierwszym gemie drugiego seta i kontrolował tę partię od początku do końca. Kolejne przełamanie przyszło przy stanie 3-1 dla Hurkacza, a cały set zakończył się wynikiem 6-2.

Znacznie lepiej z perspektywy Zeppieriego wyglądała trzecia partia, w której ponownie nawiązał walkę i nie pozwalał się przełamać Hurkaczowi. Emocje znów trwały praktycznie do samego końca, aż przy stanie 5-5 to wrocławianin zdołał wygrać gema przy serwisie przeciwnika. Ostatni gem był już formalnością i to Hurkacz cieszył się z pierwszego w swojej karierze awansu do drugiej rundy turnieju Roland Garros.

Hubert Hurkacz - Giulio Zeppieri 3:0 (7-5, 6-2, 7-5)