Liga Konferencji: AS Roma z historycznym trofeum

Nicolo Zaniolo strzelił jedynego gola w finale Ligi Konferencji.

AS Roma pokonała Feyenoord w tegorocznym finale Ligi Konferencji. Podopieczni Jose Mourinho wygrali 1:0 i sięgnęli po historyczne - pierwsze trofeum w historii tych rozgrywek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Serie A, którzy objęli prowadzenie w 32. minucie. Błąd obrońcy Feyenoordu wykorzystał Nicolo Zaniolo, strzelając premierowego gola w finałowym meczu.

Po przerwie Holendrzy dążyli do wyrównania i przejęli inicjatywę. Nie zdołali jednak pokonać Rui Patricio i - jak się okazało - trafienie reprezentanta Włoch z pierwszej połowy zapewniło wygraną Romie.

Ekipa ze stolicy Włoch sięgnęła tym samym po pierwszą wygraną w historii Ligi Konferencji. Przypomnijmy - są to nowe europejskie rozgrywki, które zostały zainaugurowane właśnie w sezonie 2021/2022.

AS Roma - Feyenoord 1:0 (1:0)
Bramka: Zaniolo 32