Marian Kmita: Taki kontrakt zdarza się bardzo rzadko w świecie mediów i praw telewizyjnych

Siatkówka
Marian Kmita: Taki kontrakt zdarza się bardzo rzadko w świecie mediów i praw telewizyjnych
fot. Polsat Sport
Dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat, Marian Kmita.

- Negocjacje trwały długo, jak na nasze doświadczenie, bo prawie trzy miesiące. Było wiele punktów spornych, ale negocjacje zakończyły się gigantycznym sukcesem Polsatu. Taki kontrakt na 10 lat to jest coś, co się bardzo rzadko zdarza w świecie mediów i praw telewizyjnych - powiedział Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat, Marian Kmita.

Telewizja Polsat i Volleyball World przedłużyły dotychczasową współpracę do 2032 roku. Dzięki temu polscy kibice na przestrzeni najbliższych 10 lat, u tego samego nadawcy - Telewizji Polsat, będą mogli oglądać wszystko co najważniejsze w ich ulubionej dyscyplinie sportu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkówka reprezentacyjna w Polsacie aż do 2032 roku

 

- Jesteśmy wręcz dumni, że udało nam się domówić ten kontrakt z FIVB. Negocjacje były ciężki i długie, ale na działaczach FIVB zrobiłby wrażenie nie tylko nasze wspólne dokonania, czyli przede wszystkim mistrzostwa świata 2014, ale też osobiste zaangażowanie prezesa Zygmunta Solorza, pana ministra Kamila Bortniczuka i prezesa Sebastiana Świderskiego. To była spora, bardzo kompetentna reprezentacja po naszej stronie. Negocjacje trwały długo, jak na nasze doświadczenie, bo prawie trzy miesiące. Było wiele punktów spornych, ale negocjacje zakończyły się gigantycznym sukcesem Polsatu. Taki kontrakt na 10 lat to jest coś, co się bardzo rzadko zdarza w świecie mediów i praw telewizyjnych - powiedział Kmita.

 

Fani siatkówki w Polsce w ciągu najbliższej dekady będą mogli ekscytować się aż trzema turniejami rangi Mistrzostw Świata, transmitowanymi przez Telewizję Polsat. Wielkie kibicowanie rozpocznie się już w 2022 roku za sprawą, współorganizowanych przez nasz kraj, mundiali mężczyzn (sierpień/wrzesień) i kobiet (wrzesień/październik). Polsat produkować będzie sygnał telewizyjny z meczów rozgrywanych w Polsce oraz dystrybuować go na cały świat. W oczach kibiców w Polsce to właśnie Telewizja Polsat jest najbardziej utożsamiana z tym sportem.

 

- To miłe zjawisko. Historia relacji bezpośrednich między PZPS-em, PLS-em czy LSK a Polsatem to dystans prawie dwudziestoletni. Tym bardziej nam miło, że potrafimy się zorganizować jako strona polska i być jednomyślni w relacjach z FIVB. Myślę, że to też jest źródło tego sukcesu, czyli podpisania tego kontraktu. Mieliśmy wsparcie ze strony rządowej i związkowej i uważam, że to będzie z korzyścią dla polskiej siatkówki, którą będzie można jeszcze szybciej rozwijać. A widzowie powinni być tylko zadowoleni - zaznaczył Kmita.

 

 

Cała rozmowa z Marianem Kmitą w załączonym materiale wideo.

Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Niemcy - Włochy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie