ME w boksie: Paweł Brach z awansem do ćwierćfinału

Sporty walki
Dwóch Polaków awansowało do ćwierćfinału mistrzostw Europy w boksie.

Paweł Brach pokonał Hiszpana Antonio Barrula Fernandeza 4:1 i awansował do ćwierćfinału kategorii 57 kg w mistrzostwach Europy w boksie w Erywaniu. Wcześniej na tym etapie Tomasz Niedźwiecki wygrał z Ukraińcem Serhijem Horskowem 5:0.

Z trójki Polaków walczących w środę nie powiodło się tylko Jarosławowi Iwanowowi, który w 1/8 finału kategorii 60 kg przegrał z mistrzem Europy z 2017 roku Ukraińcem Jurijem Szestakiem 1:4.

W czwartek w 1/8 finału będą boksować: Damian Durkacz z Włochem Giacomo Michelim (67 kg), Mateusz Bereźnicki z Anglikiem Lewisem Williamsem oraz Oskar Safaryan z kolejnym Anglikiem Deliciousem Orie.

Od ćwierćfinału przystąpi do rywalizacji Jakub Słomiński w kat. 48 kg. Jego przeciwnikiem w piątek będzie Turek Metehan Adiguzel.

W poniedziałek odpadli Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Mateusz Goiński (80 kg), a we wtorek Daniel Gołębiewski (71 kg).

Dotychczas polscy pięściarze zdobyli aż 119 medali mistrzostw Europy: 34 złote, 33 srebrne i 52 brązowe. W tabeli medalowej przed nimi są tylko reprezentacje ZSRR (93-35-35) oraz Rosji (62-19-17), której nie ma w Erywaniu z powodu agresji zbrojnej tego kraju na Ukrainę.

Ostatnie turnieje nie były jednak udane dla biało-czerwonych: w 2019 roku w Mińsku żaden z nich nie stanął na podium, a w 2017 w Charkowie brązowy medal zdobył tylko Mateusz Polski.