NHL: Avalanche nie wykorzystali pierwszej szansy

Hokeiści Colorado Avalanche nie wykorzystali pierwszej szansy, by awansować do finału Konferencji Zachodniej

Hokeiści Colorado Avalanche nie wykorzystali pierwszej szansy, by awansować do finału Konferencji Zachodniej ligi NHL. W piątym meczu półfinału przegrali na własnym lodowisku po dogrywce z St. Louis Blues 4:5 i w serii play off prowadzą już tylko 3-2.

Początek meczu w Denver nie zapowiadał kłopotów gospodarzy. Już w czwartej minucie Nathan MacKinnon zapewnił im prowadzenie, a krótko przed końcem pierwszej tercji podwyższył na 2:0, wykorzystując grę w przewadze swojej drużyny. Gdy na początku drugiej odsłony Szwed Gabriel Landeskog zdobył trzecią bramkę, wydawało się, że żadna krzywda ekipie Avalanche stać się nie może.

Goście w 35. minucie zdobyli kontaktowego gola, a w trzeciej tercji postawili wszystko na jedną kartę i udało im się wyrównać. W 58. minucie MacKinnon uzyskał trzecią bramkę w tym meczu i zespół Avalanche 166 sekund dzieliło od awansu do finału konferencji.

Jednak 56 s przed końcową syreną Robert Thomas z bliska wyrównał i doprowadził do dogrywki. W niej - po niespełna czterech minutach gry - Tyler Bozak strzałem tuż zza niebieskiej linii zaskoczył Darcy'ego Kuempera w bramce gospodarzy.

"Niewiarygodny mecz. Myślę, że wszyscy, którzy go oglądali, mogą się czuć usatysfakcjonowani. Hokej w najlepszym wydaniu" - podkreślił strzelec decydującego gola.

Thomas, który zdobył dwie bramki dla "Bluesmanów", przyznał, że choć przegrywali 0:3, to nie zwątpili.

"Myślę, że to był decydujący moment. Nie mieliśmy nic do stracenia, rzuciliśmy na szalę wszystko, czym dysponowaliśmy. Wtedy wyszedł nasz charakter. Wygraliśmy sercem" - zaznaczył Thomas.

Szósty mecz w tej parze - w piątek w St. Louis.