PlusLiga: Grzegorz Pająk odchodzi z LUK Lublin

Siatkówka
PlusLiga: Grzegorz Pająk odchodzi z LUK Lublin
fot. Polsat Sport

Grzegorz Pająk nie będzie już rozgrywającym LUK Lublin. Siatkarz przez dwa ostatnie sezonu był jednym z tych, którzy przyczynili się do wykreowania wizerunku klubu. Awansował z tą drużyną do PlusLigi i w pierwszym sezonie na najwyższym szczeblu utrzymał się z nim w elicie. W przyszłym sezonie kapitan lublinian poszuka nowych wyzwań w innym klubie.

Jego pojawienie się w Lublinie było obietnicą walki o PlusLigę. Grzegorz Pająk przez dwa lata był jednym z tych, którzy przyczynili się do wykreowania wizerunku klubu, który wspiął się i zadomowił w Lidze Mistrzów Świata. Teraz kapitan poszuka nowych wyzwań w innym klubie.

 

Zobacz także: Nutka niedosytu, ale cel osiągnięty. LUK Lublin po pierwszym sezonie w PlusLidze

 

Jego pierwszy sezon w LUK Lublin, jeszcze na zapleczu PlusLigi, pokazał, że był absolutnie jednym z najlepszych siatkarzy rozgrywek. Jego umiejętności i doświadczenie uwydatniły się w PlusLidze. Grzegorz Pająk trzykrotnie był wybierany najlepszym zawodnikiem meczów. Zdobył 29 punktów bezpośrednio z zagrywki, 30 – atakiem i 24 – blokiem. Pokazał, że wciąż jest jednym z najbardziej ofensywnych rozgrywających w Polsce.


Efektowne rozegranie Grzegorza Pająka:


 

– Przekonanie Grzegorza, by do nas dołączył przed poprzednim sezonem było nie tylko ważnym krokiem w kierunku PlusLigi. Potwierdzało także słuszność naszej filozofii w budowaniu Drużyny. Jego występy w I lidze i sposób prowadzenia gry były jasnym sygnałem, że do Ligi Mistrzów Świata nie wkraczamy tylko po to, by czerpać naukę, ale sami wnosimy dużą jakość, która stała się tym, co wyróżnia LUK Lublin. Jego zasługi dla ugruntowania obecnej tożsamości drużyny są niezaprzeczalne i zapisały się w naszej historii. Dziękujemy! – powiedział prezes LUK Lublin Krzysztof Skubiszewski.

 

Najlepsze akcje LUK Lublin w sezonie 2021/22 PlusLigi:

 

 

– Wraz z końcem sezonu zakończył się mój kontrakt z klubem. Historyczny awans do PlusLigi oraz sezon w niej stał się faktem. Szczerze żałuję, że w pierwszym sezonie nie było z nami kibiców. Natomiast bardzo szybko dali o sobie znać w drugim sezonie. Jesteście wielcy i bardzo Wam dziękuję za wsparcie. Lublinie, wraz z rodziną miałem wielką przyjemność spędzić tu dwa lata i zawsze z chęcią Cię odwiedzimy. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim życzliwym osobom, dzięki którym mój pobyt w tym mieście był jednym z milszych w mojej karierze – zaznaczył Pająk.

 

 

Grzegorz Pająk wystąpił łącznie w 51 meczach LUK Lublin w Tauron 1. Lidze i PlusLidze. Wywalczył w nich 197 punktów.

 

W swej dotychczasowej karierze klubowej Pająk grał w klubach: MOW Orzeł Międzyrzec (2006–08), BBTS Bielsko-Biała (2008–09), Jastrzębski Węgiel (2009–11, z którym w 2010 roku zdobył srebrny medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski), francuski Martigues Volleyball (2011–12), Effector Kielce (2012–13), Indykpol AZS Olsztyn (2013–14), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2015–17, w której barwach w sezonach 2015/16 i 2016/17 sięgał po tytuł mistrza kraju i wywalczył Puchar Polski 2017), Aluron Virtu Warta Zawiercie (2017–18), turecki Tokat Belediye Plevnespor (2018–19), Dinamo Moskwa (2019) i MKS Będzin (2019–20), z którego trafił do Lublina.

RM, Polsat Sport, lkpslublin.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie