EBL: WKS Śląsk Wrocław mistrzem Polski!

WKS Śląsk Wrocław koszykarskim mistrzem Polski! Podopieczni Andreja Urlepa w piątek po raz czwarty pokonali Legię Warszawa w finałowej rywalizacji i zdobyli pierwszy mistrzowski tytuł od 20 lat.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla gospodarzy. Koszykarze ze stolicy województwa dolnośląskiego wygrali bowiem pierwszą kwartę 27:11. Gdy wydawało się, że na dobre przejmą inicjatywę, w drugiej kwarcie goście triumfowali... 27:6 i wyszli na prowadzenie.

Po przerwie koszykarze Urlepa ponownie zaczęli grać skutecznie i pewnie wygrali zarówno trzecią kwartę, jak i czwartą, triumfując ostatecznie w całym spotkaniu 90:77.

Piątkowy mecz z perspektywy trybun hali we Wrocławiu oglądał między innymi selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz, który po końcowej syrenie pogratulował gospodarzom wygranej.

Dla koszykarzy Śląska to pierwszy mistrzowski tytuł od 2002 roku. Łącznie wrocławianie sięgnęli po złoto w polskiej ekstraklasie 18-krotnie.

WKS Śląsk Wrocław - Legia Warszaw 90:77 (27:11, 6:27, 28:14, 29:25)

Śląsk Wrocław: Kerem Kanter 26, Aleksander Dziewa 16, Kodi Justice 14, Travis Trice 11, Martins Meiers 8, Ivan Ramljak 7, Łukasz Kolenda 5, D'mitrik Trice 3, Kacper Gordon 0, Jan Wójcik 0, Michał Gabiński 0, Szymon Tomczak 0.

Legia Warszawa: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 20, Łukasz Koszarek 16, Robert Johnson 13, Adam Kemp 10, Grzegorz Kamiński 9, Raymond Cowels III 5, Jakub Sadowski 2, Dariusz Wyka 2, Szymon Kołakowski 0, Jakub Śliwiński 0.

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 4-1 dla Śląska Wrocław.