Roland Garros: Rafael Nadal - Botic Van De Zandschulp. Relacja i wynik na żywo

W 3. rundzie tegorocznego French Open przeciwnikiem niekwestionowanego króla paryskich kortów Rafaela Nadala będzie Botic Van De Zandschulp. Czy Holender spróbuje sprawić sensację i postawi się hiszpańskiemu tenisiście? Relacja i wynik na żywo meczu Nadal - Van De Zandschulp na Polsatsport.pl.

Nadal jak co roku idzie przez francuski czempionat jak burza. W dwóch poprzednich starciach nie stracił nawet seta, gładko pokonując najpierw Jordana Thompsona, a następnie Corentina Mouteta. Teraz poprzeczka idzie delikatnie do góry, bo jego następny przeciwnik plasuje się na 29. lokacie w rankingu ATP. Mimo wszystko wydaje się, że Hiszpana z Rolanda Garrosa wyeliminować może tylko ktoś ze światowego topu. W końcu tenisista z Manacor w prestiżowym turnieju w stolicy Francji przegrał przez całą karierę tylko trzykrotnie.

26-letni Van De Zandschulp w drugiej rundzie wyeliminował Włoch Fabio Fogniniego. Przy prowadzeniu Holendra dwa do zera w setach i 3:2 w gemach w trzeciej partii zawodnik rodem z Półwyspu Apenińskiego skreczował z powodu narastającego bólu łydki. Urodzony w Wageningen Van De Zandschulp po raz pierwszy w życiu stanie naprzeciw Nadala i podejmie próbę pokonania legendy tenisa w jego paryskim królestwie.

Relacja i wynik na żywo meczu Rafael Nadal - Botic Van De Zandschulp na Polsatsport.pl. Początek około godziny 15:05.