Czy Szymon Kołecki zawalczy jeszcze w MMA? Mistrz olimpijski zabrał głos

Sporty walki
Czy Szymon Kołecki zawalczy jeszcze w MMA? Mistrz olimpijski zabrał głos
fot. PAP
Czy Szymon Kołecki zawalczy jeszcze w MMA?

Czy Szymon Kołecki (10-1, 9 KO) zawalczy jeszcze w MMA? Złoty medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów ostatnią walkę stoczył ponad 10 miesięcy temu, a aktualnie wraca do zdrowia po zabiegu usunięcia łąkotki z kolana.

Po tym, jak Kołecki zakończył bogatą karierę w podnoszeniu ciężarów, zajął się treningami sportów walki pod okiem Mirosława Oknińskiego. Od dłuższego czasu kibice nie widzieli jednak 40-latka w akcji. Kołecki dochodzi do zdrowia po usunięciu łąkotki, a niedługo sprawdzi się w nowej roli - komentatora.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy odbędzie się walka Pudzianowski - Materla?

 

Kołecki skomentuje bowiem mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów, które w dniach 28 maja - 5 czerwca będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu. Utytułowany sztangista w rozmowie z Polsatem Sport zdradził, że do dziupli komentatorskiej będzie przychodził o kulach. Dalsze występy Kołeckiego w MMA stoją więc pod znakiem zapytania i są uzależnione od tego, jak sprawnie przejdzie proces rehabilitacji i dojścia do zdrowia. 

 

- Do studia Polsatu będę przychodził o kulach. Mam usunięta łąkotkę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze wrócę do MMA, ale nic na siłę. Swoje w sporcie już zrobiłem. Teraz czas na komentatorskie wyzwanie – powiedział Kołecki.

 

Kołecki w MMA startuje od 2017 roku. W debiucie jego rywalem był Dariusz "Lew" Kaźmierczuk, którego pokonał w kilkadziesiąt sekund. Łącznie w MMA stoczył 11 pojedynków, z których 10 wygrał. Przez ostatnie lata występował w KSW, gdzie pokonał kolejno Mariusza Pudzianowskiego, Damiana Janikowskiego, Martina Zawadę i Akopa Szostaka. Pokonanie w 45 sekund Szostaka na gali KSW 62 w lipcu 2021 roku było jego ostatnim występem w MMA.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie