Ewa Pajor bohaterką Wolfsburga w finale piłkarskiego Pucharu Niemiec

Ewa Pajor

Reprezentantka Polski Ewa Pajor zdobyła dwie bramki dla VfL Wolfsburg w finale Pucharu Niemiec w piłce nożnej. Jej zespół wygrał w Kolonii z Turbine Poczdam 4:0 (3:0) i po raz ósmy z rzędu sięgnął po to trofeum.

Pajor strzeliła gole w 11. i 33. minucie - na 1:0 i 2:0. Później po jednym trafieniu dołożyły jeszcze Holenderki Jill Roord oraz Dominique Janssen, która w 69. minucie ustaliła wynik.

Reprezentantka Polski została zmieniona w 84. minucie. Natomiast bramkarka Katarzyna Kiedrzynek była tego dnia rezerwową w ekipie z Wolfsburga.

Spotkanie na stadionie Rhein-Energie w Kolonii oglądało 17 531 widzów.

Łącznie to dziewiąty triumf VfL Wolfsburg w kobiecym Pucharze Niemiec, a ósmy z rzędu - zwyciężyły w 2013 oraz nieprzerwanie od 2015 roku.

W tym sezonie drużyna z Wolfsburga sięgnęła również po mistrzostwo Niemiec.