Finał Ligi Mistrzów 2022: Real Madryt lepszy od Liverpoolu

Vinicius Junior otworzył wynik finału Ligi Mistrzów Liverpool - Real.

Liverpool FC i Real Madryt zmierzyły się w finale Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022. Górą okazali się piłkarze "Królewskich", którzy wygrali 1:0 i sięgnęli po Champions League.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando wicemistrzów Anglii. Liverpool miał przewagę, a najbliżej strzelenia gola na 1:0 był Sadio Mane. Piłka po uderzeniu napastnika "The Reds" - i skutecznej interwencji Thibauta Courtoisa - trafiła jednak w słupek. Pod koniec pierwszej połowy w świetnej sytuacji znalazł się Karim Benzema, który strzelił gola, ale bramka Francuza została anulowana z powodu spalonego.

Po przerwie "Królewscy" wyszli na prowadzenie. W 59. minucie gola dla mistrzów Hiszpanii strzelił Vinicius Junior, który wykorzystał wstrzelenie piłki w pole karne w wykonaniu Federico Valverde i skierował futbolówkę do pustej bramki. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli podopieczni Jurgena Kloppa. Świetnie tego dnia dysponowanego Courtoisa nie zdołał jednak pokonać między innymi Mohamed Salah i ostatecznie Real triumfował 1:0.

Dla Realu to 14. wygrana w Lidze Mistrzów. Równie imponująco pod tym względem wygląda dorobek Carlo Ancelottiego - trener "Królewskich" zdobył swoją czwartą Ligę Mistrzów w roli szkoleniowca.

Liverpool FC - Real Madryt 0:1 (0:0)
Bramki: Vinicius 59

Liverpool: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konate, Virgil Van Dijk, Andy Robertson - Thiago Alcantara (77. Roberto Firmino), Fabinho, Jordan Henderson (77. Naby Keita) - Mohamed Salah, Sadio Mane, Luis Diaz (65. Diogo Jota)

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Eder Militao, David Alaba, Ferland Mendy - Toni Kroos, Luka Modric (90. Dani Ceballos), Casemiro - Federico Valverde (86. Eduardo Camavinga), Karim Benzema, Vinicius Jr. (90+3. Rodrygo)

Żółta kartka: Fabinho