Kevin Szaflarski trafi do UFC? Polak może wystąpić w Dana White's Contender Series

Sporty walki
Kevin Szaflarski trafi do UFC? Polak może wystąpić w Dana White's Contender Series
Fot. Polsat Sport
Kevin Szaflarski (z lewej) może wystąpić w Dana White's Contender Series.

KeVin Szaflarski (10-1, 4 KO) może wkrótce stanąć przed szansą, by zostać zawodnikiem UFC. Polski "ciężki" został dodany do rosteru na oficjalnej stronie amerykańskiej organizacji. Do tego pojawiły się doniesienia, że 27-latek może wystąpić na jednej z gal Dana White's Contender Series.

Rywalem Szaflarskiego ma być Jimmy Lawson (4-1, 4 KO). Do pojedynku prawdopodobnie dojdzie na jednej z najbliższych gal DWCS. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Czy Szymon Kołecki zawalczy jeszcze w MMA? Mistrz olimpijski zabrał głos

 

 

Zawodnik Akademii Sportów Walki Wilanów jest niepokonany od 2017 roku. Obecnie może pochwalić się serią 10 zwycięstw. W swoim ostatnim występie pokonał przez TKO Kornela Zapadkę. Wcześniej po bardzo bliskiej walce pokonał na punkty Filipa Stawowego. 

 

Natomiast potencjalny przeciwnik reprezentanta Polski stoczył dotąd pięć zawodowych pojedynków. Wygrał cztery z nich i wszystkie przed czasem. 

 

Przypomnijmy, że Szaflarski to nie jedyny Polak, który może wkrótce zawalczyć w Dana White's Contender Series. Już wiadomo, że 9 sierpnia o kontrakt z największą organizacją MMA na świecie powalczy Mateusz Rębecki. Jego rywalem będzie Brazylijczyk Rodrigo Lidio. 

 

Gale Dana White's Contender Series są organizowane od 2017 roku. Zawodnicy walczą na nich o kontrakty z UFC. Do tej pory umowy z amerykańskim gigantem w DWCS wywalczyli sobie m.in. Sean O'Malley czy Johnny Walker. W zeszłym roku tą drogą do UFC dostał się również Łukasz Brzeski. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie