Tauron Liga: Karolina Drużkowska zostaje w Energa MKS Kalisz

Siatkówka
Tauron Liga: Karolina Drużkowska zostaje w Energa MKS Kalisz
fot. Cyfrasport
Karolina Drużkowska nadal będzie grała w klubie Energa MKS Kalisz.

Karolina Drużkowska na kolejny sezon zostanie w drużynie Energa MKS Kalisz. 20-letnia przyjmująca jest kapitanem reprezentacji Polski U–21, została też powołana przez trenera Stefano Lavariniego do seniorskiej kadry na zbliżający się sezon reprezentacyjny.

20-letnia przyjmująca w świetnym stylu wkomponowała się w zespół z Kalisza w ubiegłym sezonie. Zdobyła aż 272 punkty, będąc najlepiej punktującą zawodniczką, chociaż pierwszy raz w większym wymiarze czasowym zagrała dopiero 11 listopada z Radomką.

 

Zobacz także: Młode, zdolne i zwycięskie! Polskie siatkarki zachwycają w każdym elemencie (ZDJĘCIA)

 

Drużkowska to niesamowicie utalentowana zawodniczka, dysponująca świetnymi warunkami fizycznymi. Jest również wyjątkowo uniwersalna. Chociaż atakuje głównie lewą ręką, bez problemu w trudniejszych sytuacjach wykorzystuje w ataku prawą rękę. W czasach juniorskich oraz reprezentacji Polski U–21 gra jako atakująca.

 

W zespole Energa MKS nominalnie była przyjmującą i to w tej roli rozegrała najlepsze mecze w ubiegłym sezonie. To właśnie na przyjęciu zobaczymy ją na parkiecie kaliskiej Areny jesienią. Pod względem zdobyczy punktowej najlepszym meczem Drużkowskiej w ubiegłym sezonie było rewanżowe starcie z Pałacem Bydgoszcz, kiedy na swoim koncie zapisała 26 oczek. Łącznie w całym sezonie zdobyła ich 272, z czego 30 blokiem i 21 zagrywką. Pod względem asów serwisowych również była najlepsza w całym zespole.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MKS Kalisz Volleyball (@mksvolleyball)

 

W swojej karierze Karolina Drużkowska reprezentowała zespoły Elite Volley Kraków (w rozgrywkach młodzieżowych), BKS Bostik Bielsko-Biała oraz Energa MKS Kalisz. Jest również absolwentką SMS PZPS w Szczyrku.

RM, Polsat Sport, mks-kalisz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie