Fortuna 1 Liga: Finał barażów. Korona Kielce - Chrobry Głogów. Transmisja TV i stream online

Korona Kielce po dwóch latach przerwy albo Chrobry Głogów po raz pierwszy w historii - jedna z tych drużyn wywalczy w niedzielę awans do piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Finał ciekawie zapowiadającego się barażu Fortuna 1 Ligi w Kielcach rozpocznie się o godz. 20.45. Transmisja w Polsacie Sport i Polsat Box Go.

Bezpośredni awans do ekstraklasy wywalczyły w tym sezonie Miedź Legnica i Widzew Łódź. Po ostatniej kolejce rozgrywek rozpoczęła się natomiast walka w dwustopniowych barażach z udziałem czterech drużyn - z miejsc od trzeciego do szóstego.

Zgodnie z przepisami, gospodarzami meczów w barażach są drużyny, które zajęły wyższe miejsce w tabeli.

W półfinałach faworytami były trzecia po sezonie zasadniczym Arka oraz czwarta Korona, ale tylko kielczanie sprostali zadaniu, wygrywając u siebie z Odrą Opole 3:0.

Natomiast gdynianie - również w czwartek - dość niespodziewanie ulegli u siebie Chrobremu 0:2. Inna sprawa, że drużyna z Głogowa jest wyjątkowo niewygodnym rywalem dla Arki - wszystkie trzy bezpośrednie mecze w tym sezonie wygrał właśnie zespół trenera Ivana Djudjevica.

Piłkarze Korony spadli z ekstraklasy latem 2020 roku (sezon trwał wówczas dłużej z uwagi na przerwę spowodowaną pandemią). Już po dwóch latach stoją więc przed wielką szansą powrotu do najwyższej klasy.

"Dla nas ten mecz jest jak finał Ligi Mistrzów" – przyznał trener kielczan Leszek Ojrzyński.

Oba spotkania w rundzie zasadniczej Korony z Chrobrym zakończyły się remisami - w Kielcach było 2:2, a w Głogowie 1:1.

Chrobry stanie w niedzielny wieczór przed historyczną szansą. Nigdy bowiem nie występował w ekstraklasie.

Baraże stanowią jednocześnie podsumowanie pracy w Głogowie trenera Djudjevica, który już wcześniej zapowiedział, że po sezonie opuści klub.

Zawody poprowadzi Paweł Raczkowski z Warszawy.

Spotkanie w Kielcach rozpocznie się o godz. 20.45. Transmisja meczu w Polsacie Sport i Polsat Box Go.