Nottingham Forest wraca po 23 latach do Premier League

Nottingham Forest wraca do Premier League

Nottingham Forest wygrał z Huddersfield Town 1:0 w rozegranym w Londynie finale baraży o awans do piłkarskiej Premier League. Wcześniej bezpośrednio awansowały dwie najlepsze drużyny z zaplecza ekstraklasy - Bournemouth i Fulham.

Jedyny gol w finale baraży na stadionie Wembley padł w 43. minucie, gdy po strzale Jamesa Garnera obrońca Huddersfield Levi Colwill skierował piłkę do własnej bramki.

Nottingham Forest wraca do ekstraklasy po 23-letniej przerwie. Klub jest mistrzem Anglii z 1978 roku oraz dwukrotnym zdobywcą Pucharu Europy - w 1979 i 1980 roku.

Rozgrywki Premier League w sezonie 2021/22 zakończyły się 22 maja. Tytuł mistrzowski w ostatniej kolejce zdobył Manchester City - po raz ósmy w historii i czwarty w ostatnich pięciu sezonach. Ekstraklasę opuściły: Norwich City, Watford i Burnley.