PŚ w strzelectwie: Klaudia Breś pierwsza w pistolecie. Aneta Stankiewicz druga w karabinie w Baku

Klaudia Breś zajęła pierwsze miejsce zawodach strzeleckiego Pucharu Świata

Klaudia Breś zajęła pierwsze miejsce zawodach strzeleckiego Pucharu Świata w stolicy Azerbejdżanu Baku w konkurencji pistoletu na 10 metrów. Aneta Stankiewicz była druga w karabinie na tym samym dystansie.

Breś (CWZS Zawisza Bydgoszcz) pokonała w finale Francuzkę Camille Jedrzejewski 16:14. Agnieszka Korejwo (WKS Flota Gdynia) uplasowała się w stawce 37 zawodniczek na 15. miejscu. Julita Borek (SKS Dwór Grunwaldzki) była 32.

Stankiewicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz) uległa w karabinie na 10 m w meczu o pierwszą lokatę Oceanne Muller (Francja) 12:16. Lokaty pozostałych Polek: 8. Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław), 24. Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra). Startowało 66 zawodniczek.

W strzelaniu z pistoletu na 10 m w finale Damir Mikec (Serbia) zwyciężył Kałojana Stamenowa (Bułgaria) 17:9. Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) zajął czwarte miejsce, a Tomasz Bartnik (CWKS Legia Warszawa) 27. Na starcie stanęło 78 zawodników.

W ostatniej niedzielnej konkurencji - strzelaniu z karabinu na 10 metrów - Lazar Kovacevic (Serbia) zwyciężył Mirana Marcica (Chorwacja) 16:14. Grzegorz Długosz (ZKS Gwardia Zielona Góra) był 20, a Piotr Daniluk (WKS Flota Gdynia) 22.