PŚ w wioślarstwie: Dwa miejsca na podium w ostatnim dniu regat

Polacy wywalczyli dwa miejsca na podium

W niedzielę, ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w wioślarstwie w Belgradzie, biało-czerwoni wywalczyli dwa miejsca na podium. Drugie miejsce wywalczyła dwójka podwójna mężczyzn Mirosław Ziętarski i Fabian Barański, a trzecie - dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet Zuzanna Jasińska i Katarzyna Wełna.

Ziętarski i Barański od początku biegu płynęli w czołówce, tuż za utytułowanymi Chorwatami Martinem i Valentem Sinikovicami. Polacy utrzymywali swój rytm i na 500 metrów przed metą objęli nawet prowadzenie.

Jednak na finiszu Chorwaci przyspieszyli i wyprzedzili biało-czerwonych. Zwycięzcy uzyskali czas 6.09,26, Polacy ponad sekundę - 6.10,46). Trzecie miejsce wywalczyli Hiszpanie - 6.12,52.

Jasińska i Wełna były trzecie z czasem 8.57,56 w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Zwyciężyły Brytyjki - 6.53,15, drugie miejsce zajęły Chinki - 6.55,42.

Tuż za podium uplasowali się Artur Mikołajczewski i Jerzy Kowalski w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Polacy uzyskali czas 6.24,22. Triumfowali Szwajcarzy - 6.19,86.

Również czwarte miejsce zajęły w czwórce Katarzyna Duda, Barbara Jęchorek, Weronika Kaźmierczak i Zuzanna Lesner. Polki popłynęły w czasie 6.52,17. Wygrały Brytyjki - 6.34,90 przed Dunkami - 6.42,70 i Chinkami - 6.45,27.

Męska czwórka podwójna - Dominik Czaja, Cezary Litka, Szymon Pośnik i Piotr Płomiński - była piąta 6.06,88, wygrali Chińczycy - 6.00,52.