Reprezentant Polski wschodzącą gwiazdą siatkówki? Znalazł się w gronie największych talentów

Siatkówka
Reprezentant Polski wschodzącą gwiazdą siatkówki? Znalazł się w gronie największych talentów
fot. Cyfrasport
Karol Urbanowicz znalazł się w kadrze na Ligę Narodów 2022.

Siatkarska Liga Narodów 2022 będzie rozgrywana od 31 maja do 24 lipca. Dla wielu młodych siatkarzy i siatkarek będzie to wielka szansa na pokazanie się szerszej publiczności. Kto z siatkarskich "żółtodzióbów" błyśnie w tej edycji? FIVB wytypował pięciu zawodników i pięć zawodniczek, które mogą stać się wschodzącymi gwiazdami tej edycji. Wśród nich znalazł się jeden reprezentant Polski.

Liga Narodów jest turniejem długim i wymagającym, a każda z drużyn rozgrywa po kilkanaście spotkań. Odbywa się tuż po sezonie klubowym, a wiele gwiazd siatkówki chce odpocząć - przynajmniej w początkowej fazie VNL - przed najważniejszymi turniejami sezonu. Te okoliczności sprawiają, że trenerzy muszą rotować składem, a to daje szansę gry młodym zawodnikom.

 

Zobacz także: Kiedy grają Polacy? Terminarz meczów Ligi Narodów siatkarzy 2022

 

Strona FIVB (volleyballworld.com) wytypowała dziesięć "wschodzących gwiazd", które mogą błysnąć w tej edycji VNL. Wśród nich znalazł się jeden reprezentant Polski. Karol Urbanowicz urodził się w 2001 roku. Występował w klubach UKS Suchanik Gdańsk, SMS PZPS Spała, a od 2019 roku jest zawodnikiem Trefla Gdańsk. Gra na pozycji środkowego.

 

– Jako młody będę chciał pokazać, że stać mnie na wiele, ale tak jak mówiłem, znam swoje miejsce w szeregu. Będę uważnie obserwował, co potrafią inni i postaram się jak najwięcej z tego wyciągnąć. Wiem, że jest to czas cenny i powinienem go docenić – przyznał skromnie Urbanowicz w rozmowie z Polsatem Sport.

 

 

W dziesiątce "wschodzących gwiazd" największe zaskoczenie może budzić obecność... Alessandro Michieletto. Włoski przyjmujący to postać już bardzo dobrze znana kibicom siatkówki, objawienie roku 2021. Z reprezentacją Włoch wywalczył mistrzostwo Europy, a z Itas Trentino dwukrotnie grał w finale Ligi Mistrzów. Gwiazdą siatkówki więc już jest, w tym i w kolejnych sezonach musi natomiast potwierdzić swoją klasę.

 

Oto lista wschodzących gwiazd siatkówki, które mogą błysnąć podczas VNL 2022:

 

Siatkarze:

 

Alessandro Michieletto (Włochy; 2001 – przyjmujący)
Manuel Armoa (Argentyna; 2002 – przyjmujący)
Karol Urbanowicz (Polska; 2001 – środkowy)
Rok Možič (Słowenia; 2002 – przyjmujący)
Adriano Xavier (Brazylia; 2002 – przyjmujący).

 

Siatkarki:

 

Dana Rettke (USA; 1999 – środkowa)
Mayu Ishikawa (Japonia; 2000 – przyjmująca)
Ana Cristina Souza (Brazylia; 2004 – przyjmująca)
Geraldine González (Dominikana; 2002 – środkowa)
Li Yingying (Chiny; 2000 – przyjmująca).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie