Izabela Bełcik i Mariusz Wlazły najlepszymi zawodnikami 20-lecia PLS

Siatkówka
Izabela Bełcik i Mariusz Wlazły najlepszymi zawodnikami 20-lecia PLS
fot. PAP/Piotr Nowak
Izabela Bełcik - najlepsza siatkarka 20-lecia PLS.

Izabela Bełcik i Mariusz Wlazły zostali uznani najlepszymi zawodnikami 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki (PLS). Podsumowania działalności dwóch dekad tej organizacji dokonano podczas uroczystej gali w Warszawie. – Gdy dostałam zaproszenie na galę, to pomyślałam, że marne szanse na nagrodę – przyznała była rozgrywająca reprezentacji Polski.

Kulminacyjnym momentem gali PLS było ogłoszenie wyborów siatkarki i siatkarza dwudziestolecia. Prestiżowe nagrody otrzymali Izabela Bełcik i Mariusz Wlazły.

 

Zobacz także: Lista laureatów gali 20-lecia PLS

 

Rozgrywająca w "erze PLS" siedem razy była mistrzynią Polski z trzema różnymi klubami.

 

– Bardzo dziękuję za tę wspaniałą nagrodę. Gdy dostałam zaproszenie na galę, to pomyślałam, że marne szanse na nagrodę. Musiałam się trochę nagimnastykować, by tu przyjechać, ale jak widać, opłacało się – powiedziała Bełcik odbierając nagrodę.

 

– Dzięki którym chciało się bardziej – stwierdziła, zwracając się do kibiców.

 

– Kibicując swoim drużynom pamiętajcie, że po drugiej stronie też jest człowiek – dodała siatkarka 20-lecia PLS.

 

Dorobek Wlazłego jest jeszcze bardziej okazały – w ciągu 19 sezonów wywalczył dziewięć tytułów mistrza Polski (2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2014, 2018), wszystkie w barwach PGE Skry Bełchatów. Nagrodę w imieniu wybitnego atakującego odebrał prezes Trefla Gdańsk – klubu, w którym Wlazły występuje od 2020 roku.

 

– Dziękując w imieniu Mariusza za to wyróżnienie i gratulując wszystkim nagrodzonym chciałem poinformować, że zagra on także dwudziesty sezon w PlusLidze i to w barwach Trefla Gdańsk – przekazał prezes Dariusz Gadomski.

 

Nominowani do nagrody "Siatkarz 20-lecia PLS" i "Siatkarka 20-lecia PLS":

 

– Przy wyborach kierowaliśmy się osiągnięciami siatkarek i siatkarzy w naszych ligach, a nie w reprezentacji. Wyróżniliśmy tych, którzy są multimedalistami PlusLigi i Tauron Ligi, ale jednocześnie spędzili w nich najwięcej sezonów – zaznaczył Andrzej Gołaszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej PLS i kapituły Gali 20-lecia PLS.

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie