PlusLiga: Wojciech Ferens nadal w Cuprum Lubin

Siatkówka
PlusLiga: Wojciech Ferens nadal w Cuprum Lubin
fot. PAP/Darek Delmanowicz
Wojciech Ferens nadal będzie grał w Cuprum Lubin.

Poznaliśmy wcześniej nazwiska trzech zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie będą bronić barw Cuprum Lubin. Dla kibiców nie powinno być zaskoczeniem, że w tym gronie znajdzie się również kapitan Wojciech Ferens, którego trzyletni kontrakt wciąż obowiązuje.

Przyjmujący dołączył do klubu z Lubina przed dwoma laty i zaprezentował się z najlepszej możliwej strony. Jego stabilność w przyjęciu i moc w ataku niejednokrotnie przechylały szalę zwycięstwa na stronę Cuprum, natomiast umiejętność kierowania zespołem i motywowania go sprawiła, że dorobił się miana kapitana drużyny. W klubie są pewni, że w nowym sezonie 2022/23 Ferens nadal będzie mocnym punktem miedziowego zespołu.

 

Zobacz także: Kiedy grają Polacy? Terminarz meczów Ligi Narodów siatkarzy 2022

 

Ferens wywalczył łącznie 321 punktów w 26 meczach zakończonego sezonu 2021/2022, co daje mu trzecią pozycję w rankingu najlepiej punktujących Miedziowych. Dwukrotnie został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika spotkania (w domowym meczu z GKS-em Katowice oraz wyjazdowym z PSG Stalą Nysa). Zaserwował 28 asów i postawił 22 punktowe bloki.

 

 

Wcześniej kontrakty z Cuprum Lubin przedłużyli: atakujący Remigiusz Kapica, libero Kamil Szymura oraz środkowy Florian Krage.

RM, Polsat Sport, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie