Polska - Walia. Czesław Michniewicz: Robert Lewandowski zagra od początku

Piłka nożna
Polska - Walia. Czesław Michniewicz: Robert Lewandowski zagra od początku
fot. PAP
Robert Lewandowski zagra od początku w meczu z Walią.

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz zapowiedział, że wystawi od początku Roberta Lewandowskiego w środowym meczu z Walią we Wrocławiu na inaugurację Ligi Narodów. Jak dodał, z powodów zdrowotnych w Warszawie pozostał Arkadiusz Milik.

"Podtrzymuję to, co mówiłem wcześniej. Wystąpimy w środę w optymalnym na ten moment składzie. Ale też będzie możliwość dokonania pięciu zmian i na pewno ich dokonamy. W trakcie meczu zamierzamy zmieniać ustawienie, spróbujemy zagrać w trzech różnych. W obronie czwórką, ale też piątką obrońców. Jeżeli chodzi o Roberta Lewandowskiego, zagra jutro od początku" - zapowiedział Michniewicz podczas wtorkowej konferencji prasowej we Wrocławiu.

 

Jak dodał, poprawia się sytuacja kadrowa drużyny. Na razie nie może jednak skorzystać z Arkadiusza Milika i Kamila Jóźwiaka.

 

"Sebastian Szymański dotarł w nocy przez Stambuł, przyleciał z nami do Wrocławia. Z Krystianem Bielikiem wszystko jest w porządku. Matty Cash? Na szczęście to nic poważnego - do kolejnego meczu, z Belgią, będzie gotowy do gry. Przeszedł badania, wszytko jest w porządku. Kamil Jóźwiak ma pecha - po przylocie z USA okazało się, że przyplątała mu się infekcja. Musi się dokładnie przebadać. Liczę, że za kilka dni do nas dołączy. Arek Milik został w Warszawie. Przechodzi rehabilitację na miejscu, być może w czwartek wznowi treningi" - dodał selekcjoner.

 

 

Mecz z Walią (początek o godz. 18:00) to inauguracja występów biało-czerwonych w grupie 4. najwyższej dywizji.

 

Kolejne dwa spotkania Ligi Narodów Polacy rozegrają na wyjeździe - 8 czerwca z Belgią w Brukseli oraz 11 czerwca z Holandią w Rotterdamie, a 14 czerwca zmierzą się z Belgią w Warszawie. 

 

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie