Roland Garros: Martina Trevisan pierwszą półfinalistką

Martina Trevisan awansowała do półfinału French Open

Martina Trevisan, która w drugiej rundzie wyeliminowała Magdę Linette, awansowała do półfinału wielkoszlemowego French Open. We wtorek w Paryżu włoska tenisistka wygrała z rozstawioną z numerem 17 Kanadyjką Leylah Fernandez 6:2, 6:7 (3-7), 6:3.

Trevisan mogła zamknąć spotkanie w dwóch setach, ale zmarnowała piłkę meczową. Ostatecznie konfrontacja trwała dwie godziny i 19 minut.

28-letnia Włoszka jest na fali. 21 maja wygrała pierwszy w karierze turniej WTA; najlepsza była w marokańskim Rabacie. W efekcie przesunęła się na najwyższą w karierze 59. pozycję w rankingu.

W wielkoszlemowym półfinale wystąpi po raz pierwszy w karierze. W czwartek jej rywalką będzie Amerykanka - albo Cori Gauff (nr 18.), albo Sloane Stephens.

19-letnia Fernandez to natomiast zwyciężczyni juniorskiego French Open z 2019 roku i finalistka ubiegłorocznego seniorskiego US Open.

W środę w ćwierćfinale wystąpi Iga Świątek. Przeciwniczką liderki światowego rankingu będzie Amerykanka Jessica Pegula (nr 11.).