Wilfredo Leon potwierdził hiobowe wieści. Czeka go przerwa

Siatkówka

Niestety medialne doniesienia okazały się prawdziwe i Wilfredo Leon będzie musiał poddać się operacji. Siatkarz podzielił się informacjami na temat swojego stanu zdrowia we wpisie na swoim Instagramie.

"Jak pewnie wiecie, przez ostatnie trzy miesiące zmagałem się z bólem tuż pod moim lewym kolanem. Po konsultacji ze specjalistami ze Szwecji, Polski oraz Włoch stało się jasne, że będę potrzebować operacji. Jest ona zaplanowana na przyszły tydzień, a czas rehabilitacji wynosi od półtora do trzech miesięcy" - czytamy w poście siatkarza. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Kozamernik zostaje w Asseco Resovii Rzeszów

 

"Z powodu zabiegu jestem zmuszony opuścić rozgrywki Ligi Narodów, a mój występ w tegorocznych Mistrzostwach Świata stoi pod dużym znakiem zapytania. To dla mnie bardzo ciężki moment, ponieważ zawsze robię wszystko co w mojej mocy, by unikać urazów" - napisał w dalszej części Leon.

 

"Wiem, że gdybym teraz wrócił do treningów z reprezentacją, byłoby to niezwykle bolesne, a także zbyt ryzykowne dla rozwoju mojej kariery. Wierzę, że wrócę silniejszy i będę gotowy do walki o trofea w nadchodzących turniejach" - zakończył zawodnik. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wilfredo León Venero (@wilfredo_leon_official)

 

 

Leon w reprezentacji Polski występuje od lipca 2019 roku i jest jej ważnym elementem. Na co dzień jest siatkarzem włoskiej drużyny Sir Safety Perugia.

Frank Dzieniecki, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie