Baraże MŚ 2022: Ukraina zagra o awans na mundial

Reprezentacja Ukrainy zmierzy się z Walią w finale baraży o awans do mistrzostw świata 2022. W półfinale Ukraińcy pokonali w Glasgow Szkotów 3:1.

Goście wyszli na prowadzenie w 33. minucie gry. Andrij Jarmołenko efektownie przelobował Craiga Gordona. Na 2:0 tuż po przerwie podwyższył Roman Jaremczuk. Napastnik Benfiki zdobył bramkę po strzale głową.

Wówczas przebudzili się Szkoci. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, lecz długo nie potrafili znaleźć sposobu, by pokonać Heorhija Buszczana. W końcu ta sztuka udała im się w 79. minucie gry. Ukraiński bramkarz popełnił błąd, który wykorzystał Callum McGregor. Jeden z obrońców reprezentacji Ukrainy próbował wybić piłkę z linii bramkowej, ale było już za późno.

Końcówka meczu była bardzo nerwowa dla obu zespołów. Ostatni akord meczu należał jednak do Ukraińców. W doliczonym czasie gry rezultat meczu ustalił Artem Dowbyk. Ukraina wygrała i w meczu finałowym zmierzy się z Walią. Stawką będzie awans na tegoroczny mundial, który odbędzie się w Katarze.

Szkocja - Ukraina 1:3 (0:1)

Bramki: Callum McGregor 79 - Andrij Jarmołenko 33, Roman Jaremczuk 49, Artem Dowbyk 90+5