Finalissima 2022: Argentyna ograła Włochy

Finalissima 2022: Argentyna ograła Włochy.

Argentyna ograła Włochy w meczu Finalissima 2022. "Albicelestes" wygrali z mistrzami Europy 3:0.

W Finalissimie zmierzyły się mistrzowie Europy i Ameryki Południowej. Górą okazali się podopieczni Lionela Scaloniego. Leo Messi i spółka strzelili dwa gole przed przerwą - wynik otworzył Lautaro Martinez, a bramkę na 2:0 zdobył Angel Di Maria.

Po przerwie podopieczni Roberto Manciniego dążyli do strzelenia kontaktowego gola, ale znacznie lepsze sytuacje do podwyższenia rezultatu mieli Argentyńczycy. Gianluigiego Donnarummę próbował pokonać między innymi Messi, jego klubowy kolega z PSG. Jak się jednak okazało, były golkiper Milanu po raz trzeci skapitulował dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy pokonał go Paulo Dybala.

Włochy - Argentyna 0:3 (0:2)
Bramki: Lautaro Martinez 28, Angel Di Maria 45+1, Paulo Dybala 90+4