Liga Narodów: Polska pokonała Walię. Zdecydowały gole rezerwowych

Polska pokonała Walię

Polska rozpoczęła Ligę Narodów 2022 od zwycięstwa. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali Walijczyków 2:1. Bramki dla reprezentacji Polski zdobyli wprowadzeni z ławki Jakub Kamiński i Karol Świderski.

Biało-Czerwoni mogli wyjść na prowadzenie już w czwartej minucie gry. Głową uderzał Piotr Zieliński. Piłka po jego strzale nieznacznie minęła słupek bramki Danny'ego Warda. Później inicjatywę przejęli goście. Walijczycy dłużej utrzymywali się przy piłce na połowie Polaków, którzy próbowali odpowiadać. W 21. minucie spotkania bliski trafienia był Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski popisał się indywidualną akcją zakończoną strzałem, z którym jednak poradził sobie Ward.

10 minut później groźnie na bramkę Kamila Grabary uderzał Daniel James. Do końca pierwszej części gry rezultat nie uległ zmianie. Piłkarze zeszli na przerwę przy stanie 0:0.

Tuż po zmianie stron lepiej prezentowali się Walijczycy. Goście ponownie utrzymywali się przy piłce na połowie Biało-Czerwonych i budowali ataki pozycyjne. Podopieczni Roba Page'a wyszli na prowadzenie w 52. minucie gry. Zza pola karnego uderzył Jonathan Williams. Piłka przeszła pod ręką Grabary i zatrzepotała w siatce.

Trener Michniewicz postanowił dokonać kilku zmian. Na placu gry pojawił się m.in. Jakub Kamiński. I to właśnie on doprowadził do wyrównania w 73. minucie gry. Młody skrzydłowy wykorzystał podanie Tymoteusza Puchacza i oddał precyzyjny strzał przy samym słupku. Zwycięskiego gola dla reprezentacji Polski w 85. minucie gry strzelił inny rezerwowy - Karol Świderski. Napastnik Charlotte FC skierował piłkę do bramki z najbliższej odległości. Walijscy obrońcy próbowali wybić piłkę z linii bramkowej, lecz bezskutecznie.

Wynik spotkania już nie uległ zmianie, choć Walijczycy szukali gola wyrównującego. Reprezentacja Polski odniosła cenne zwycięstwo na otwarcie Ligi Narodów 2022.

Polska - Walia 2:1 (0:0)

Bramki: Kamiński 73, Świderski 85 - Williams 52