Roland Garros: Iga Świątek - Jessica Pegula. Relacja i wynik na żywo

W środę rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale Rolanda Garrosa będzie Amerykanka Jessica Pegula. Czy pierwsza rakieta świata awansuje dalej? Relacja i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Jessica Pegula na Polsatsport.pl.

Świątek w 1/8 finału zmierzyła się z Chinką Quinwen Zheng. Spotkanie nie rozpoczęło się dla Świątek dobrze. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Zheng (6:7), ale w dwóch następnych lepsza była Polka (6:0, 6:2). Tym samym zwyciężyła i awansowała do ćwierćfinału Rolanda Garrosa. Wygrana z Chinką była 32 zwycięstwem Świątek z rzędu. To trzecia najdłuższa seria zwycięstw od 2000 roku.

Pegula zajmująca jedenaste miejsce w rankingu WTA swoje spotkanie w 1/8 finału rozpoczęła podobnie jak Świątek. W meczu z Rumunką Iriną Begu przegrała pierwszy set (4:6), ale kolejne dwa padły jej łupem (6:2, 6:3). Pegula w ćwierćfinale, w stolicy Francji zagra po raz pierwszy w karierze.

Świątek i Pegula zagrały wcześniej dwa razy. Pierwszy mecz, który został rozegrany w 2019 roku, zakończył się zwycięstwem Amerykanki, a w meczu z 2022 roku lepsza była Polka. Kto zwycięży w tym spotkaniu i awansuje do półfinału Rolanda Garrosa?

Relacja i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Jessica Pegula na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 13:15.