El. ME U-21: Polska zgodnie z planem rozbiła San Marino

Reprezentacja Polski U-21 zajmuje drugie miejsce w grupie z dorobkiem 18 punktów.

W meczu eliminacji mistrzostw Europy Polska pokonała San Marino 5:0. Dwa trafienia dla Biało-Czerwonych zaliczył Bartosz Białek. Podopieczni Macieja Stolarczyka zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do reprezentacji Niemiec.

Biało-Czerwoni przystępowali do spotkania z San Marino znając już korzystny dla nich wynik innego czwartkowego meczu w tej grupie - dotychczasowy wicelider Izrael niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Łotwą 0:1.

Podopieczni Macieja Stolarczyka byli oczywiście zdecydowanymi faworytami. W październiku ubiegłego roku pokonali San Marino u siebie "tylko" 3:0, a teraz prowadzili w takich rozmiarach już do przerwy.

Przez znaczną część drugiej połowy wydawało się, że powtórzą wynik z Kielc, jednak w końcówce spotkania dołożyli jeszcze dwie bramki. Ostatnią w 89. minucie, gdy z rzutu karnego trafił napastnik VfL Wolfsburg Bartosz Białek (on również otworzył wynik spotkania - w czwartej minucie).

Biało-czerwoni z dorobkiem 18 pkt awansowali na drugie miejsce. Prowadzą Niemcy (21 pkt, jeden mecz mniej), a Izrael spadł na trzecią lokatę (16).

W ostatniej kolejce Polacy podejmą 7 czerwca w Łodzi Niemców.

Turniej finałowy MME odbędzie się latem 2023 w Gruzji i Rumunii. Awans wywalczą zwycięzcy dziewięciu grup oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca. Pozostałe drużyny z drugich lokat utworzą cztery pary barażowe. Stawkę uzupełnią obaj współgospodarze

San Marino - Polska U-21 0:5 (0:3)

Bramki: Białek 4, 89 (k),  Łopata 16, Skóraś 33,  Kałuziński 82

San Marino: Pietro Amici - Simone Franciosi, Filippo Pasolini (46, Luca Cecchetti), Giacomo Matteoni (57, Filippo Santi), Alessandro Tosi,  Andrea Contadini - Elia Ciacci (46, Samuele Zannoni), Lorenzo Capicchioni, Alex Toccaceli (65, Giacomo Valentini), Lorenzo Lazzari (81, Daniele Babboni) - Samuel Pancotti.

Polska: Cezary Miszta - Konrad Gruszkowski (61, Wiktor Długosz), Kacper Łopata, Ariel Mosór, Michał Karbownik (69, Bartłomiej Wdowik) - Michał Skóraś (61, Mariusz Fornalczyk), Łukasz Poręba (69, Jakub Kałuziński), Ben Lederman, Łukasz Łakomy, Kacper Kozłowski (61, Jakub Myszor) - Bartosz Białek.