Roland Garros: Cori Gauff rywalką Igi Świątek w finale

Cori Gauff będzie rywalką Igi Świątek w finale Roland Garros 2022.

Amerykanka Cori Gauff będzie rywalką liderki światowego rankingu Igi Świątek w finale wielkoszlemowego turnieju French Open. Rozstawiona z numerem 18. tenisistka pokonała w czwartkowym półfinale Włoszkę Martinę Trevisan 6:3, 6:1.

Spotkanie zaledwie 18-letniej "Coco" Gauff z Trevisan, która w tym roku skończy 29 lat, trwało godzinę i 28 minut. Włoszka w drugiej rundzie w Paryżu wyeliminowała Magdę Linette.

Gauff została najmłodszą finalistką French Open od 2001 roku, a także najmłodszą uczestniczką finału jakiegokolwiek turnieju wielkoszlemowego od 2004 roku.

W obecnej edycji turnieju na kortach ziemnych w Paryżu Amerykanka nie straciła jeszcze seta. Po raz pierwszy w karierze awansowała do finału imprezy wielkoszlemowej.

- Jestem w szoku, szczerze mówiąc. Brak mi słów. Bardzo dziękuję kibicom za doping. Nie byłam dzisiaj zdenerwowana. Może trochę rano, ale poszłam na spacer i to mnie rozluźniło - przyznała tuż po meczu Gauff.

Przy okazji zrewanżowała się Włoszce za porażkę w 2. rundzie French Open w 2020 roku.

- Musiałem być dzisiaj bardziej cierpliwa (...). Przegrałam nią dwa lata temu i wiem, jak trudno jest grać przeciwko niej - przyznała.

W pierwszych czwartkowym półfinale Iga Świątek bez kłopotów pokonała rozstawioną z numerem 20. rosyjską tenisistkę Darię Kasatkinę 6:2, 6:1.

To był 34. z rzędu zwycięski pojedynek 21-letniej Polki.

Finał kobiet zaplanowano na sobotę.

Świątek dotychczas dwukrotnie rywalizowała z Gauff i za każdym razem wygrywała z młodszą o trzy lata rywalką w dwóch setach - w 2021 roku w półfinale w Rzymie i w marcu tego roku w 1/8 finału w Miami.

Amerykanka przyznała, że spróbuje podejść do sobotniego pojedynku jak do każdego innego meczu.

- Będę szczęśliwa, bez względu na to, co się wydarzy w finale. Wiem, że moi rodzice i tak będą ze mnie dumni. Przystąpię do tego meczu z myślą, że to po prostu kolejne spotkanie - zapowiedziała Gauff.

Świątek jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie.