Andrij Jarmołenko przekazał swoją nagrodę na licytację

Andrij Jarmołenko przekazał swoją nagrodę na licytację
fot. PAP/EPA
Andrij Jarmołenko przekazał swoją nagrodę na licytację

Andrij Jarmołenko zdobył bramkę w półfinale barażów eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Między innymi dzięki temu otrzymał on nagrodę "Lwa meczu". Kapitan piłkarskiej reprezentacji Ukrainy postanowił wykorzystać tę okazję i pomóc swojej ojczyźnie.

Ukraina pokonała Szkocję 3:1 w półfinałowym meczu barażowym, dzięki czemu przybliżyła się do udziału w mundialu. Wynik spotkania w 33. minucie otworzył Yarmolenko. Dzięki jego dobrej postawie na boisku został wybrany przez kibiców na najlepszego piłkarza tego starcia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował piłkarzom reprezentacji

 

Zawodnik West Hamu United postanowił, że swoją nagrodę "Lwa meczu" wystawi na licytację. Statuetka została już przez niego podpisana, a zwycięzca licytacji otrzyma również koszulkę kapitana ukraińskiej drużyny narodowej.

 

"Andriy jest gotów podzielić się swoją nagrodą i pomóc Ukrainie! Lider reprezentacji Ukrainy ogłasza rozpoczęcie licytacji, a główną nagrodą jest nagroda Lwa Meczu z własnoręcznym podpisem kapitana niebiesko-żółtej drużyny, a także jego koszulka!" - napisano na mediach społecznościowych ukraińskiego zespołu. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ФУТБОЛУ (@uafukraine)

 

Uzbierane pieniądze zostaną przekazane platformie "United24", która prowadzi zbiórkę na rzecz odbudowy Ukrainy po ataku Rosji. Aukcja potrwa do 6 czerwca 2022 roku.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie