PlusLiga: Michał Winiarski trenerem Aluronu CMC Warty Zawiercie

Siatkówka
PlusLiga: Michał Winiarski trenerem Aluronu CMC Warty Zawiercie
Fot. PAP
Poznaliśmy trenera Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Michał Winiarski nowym trenerem Aluron CMC Warty Zawiercie! Kapitan drużyny mistrzów świata z 2014 roku zastąpił w roli szkoleniowca brązowego medalisty PlusLigi Igora Kolakovicia.

Winiarski to postać doskonale znana kibicom jeszcze z czasów kariery zawodniczej. W reprezentacji Polski rozegrał 240 spotkań i w 2014 roku jako kapitan poprowadził ją do złota siatkarskiego mundialu. Na swoim koncie ma także wicemistrzostwo świata w Japonii (2006), złoto Ligi Światowej (2012) oraz srebro Pucharu Świata (2011). Swoją karierę kontynuuje jako trener, po tym jak zakończył grę na boisku w 2017 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy siatkarze, którzy walczyli z kontuzjami. Pechowe urazy reprezentantów (ZDJĘCIA)

 

- Całe moje sportowe życie to ogromne wyzwania, które zawsze mnie napędzały. Myślę, że propozycja z Zawiercia jest kolejnym z nich. Aluron CMC Warta od momentu awansu do PlusLigi co roku się rozwija i ma coraz większe ambicje. Jestem bardzo podekscytowany, tym bardziej, że w ostatnim sezonie klub zdobył brązowy medal, co oznacza, że będziemy grali w Lidze Mistrzów. Myślę, że będzie to niesamowite wyzwanie – mówi nasz nowy szkoleniowiec. – Nie sposób nie wspomnieć o kibicach. Za każdym razem, gdy z zespołem Trefla przyjeżdżałem do Zawiercia, w hali panowała niesamowita atmosfera. Uważam, że doping Jurajskiej Armii jest najgłośniejszy w PlusLidze. Kibice potrafią stworzyć niezwykle gorący klimat. Na pewno będą napędzać nasz zespół i jestem podekscytowany tym, że każdy domowy mecz będzie odbywać się w takich warunkach - powiedział Winiarski.

 

Winiarski rozpoczął karierę trenerską jako asystent w PGE Skrze Bełchatów, gdzie pracował do 2019 roku. Wówczas zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Andreę Anastasiego w Treflu Gdańsk, z którym rywalizował w PlusLidze oraz Pucharze Polski.

 

- W naszym kraju przyjęło się dzielić w dyskusji trenerów na polskich i zagranicznych. Ja wolę dzielić ich pod względem merytoryki, a nie mam wątpliwości, że pod tym kątem Michał Winiarski to już teraz ścisła czołówka. Potwierdza to zarówno jego wybór na selekcjonera reprezentacji Niemiec, jak i wyniki osiągane z Treflem Gdańsk. Drużyny, które prowadził, w przedsezonowych typowaniach ekspertów nie były wymienianie wśród kandydatów do czołowych miejsc. Mimo tego za każdym razem kończyły ligę w najlepszej ósemce i awansowały do turniejów finałowych Pucharu Polski. Cieszę się, że Michał, poszukując nowych wyzwań, za najciekawsze uznał właśnie prowadzenie naszego klubu. Wierzę, że to początek długiej i pełnej sukcesów współpracy - powiedział prezes Aluronu CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

 

PI, Polsat Sport, Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie