Roland Garros: Dramat Alexandra Zvereva! Skończył mecz na wózku

W ostatniej akcji drugiego seta półfinałowego meczu Rafaela Nadala z Alexandrem Zverevem doszło do fatalnej kontuzji. Niemiec skręcił kostkę i opuścił kort na wózku. Po kilku minutach poddał spotkanie.

Pierwszy półfinał Rolanda Garrosa stał na wysokim poziomie od samego początku. Faworyzowany Hiszpan został przełamany już w pierwszym gemie serwisowym! Zdołał jednak wrócić do gry i o zwycięstwie zdecydował tie-break. W nim Niemiec prowadził 6:2 i... nie wygrał. Nadal triumfował 10:8 i wygrał seta, który trwał 93 minuty.

Druga partia miała szalony przebieg. Obaj tenisiści po cztery razy przegrywali przy własnym podaniu! O wszystkim po raz kolejny miał decydować tie-break, lecz w ostatniej akcji dwunastego gema Zverev padł z bólu. Okazało się, że skręcił kostkę. Ból był potężny, że tenisista krzyczał. Niemiec przez długie chwile leżał na korcie i nie potrafił się podnieść. Dopiero przy pomocy fizjoterapeutów wstał, ale tylko na moment. Szybko został umieszczony na wózku, na którym opuścił arenę zmagań.

Po chwili wrócił o kulach, ale oczywiście nie był w stanie kontynuować spotkania. Tym samym Nadal awansował do finału.

- On jest jednym z największych wyzwań. Trudno mi się komentuje taką sytuację. Wiem, że Zverev wygra jeszcze wiele turniejów wielkoszlemowych - powiedział Nadal, który na bieżąco starał się pocieszać swojego przeciwnika.

Mecz był szalony pod kątem fizycznym. Dwa niezakończone sety trwały trzy godziny i siedem minut.