Roland Garros: Protestująca kobieta przerwała drugi półfinał

Protestująca młoda kobieta przerwała drugi półfinał wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu, w którym Norweg Casper Ruud gra z Chorwatem Marinem Cilicem.

Kobieta obwiązała linką szyję i przywiązała się do siatki. Przerwa w grze trwała kilkanaście minut. W momencie przerwania meczu Ruud prowadził 3:6, 6:4, 4:1. Tenisiści wznowili już grę.

Wcześniej do finału awansował Rafael Nadal. Pojedynek hiszpańskiego tenisisty z Alexandrem Zverevem został przerwany pod koniec drugiego seta z powodu kontuzji stawu skokowego Niemca.

Mecz był bardzo wyrównany, trwał trzy godziny i siedem minut. Nadal wygrał pierwszą partię 7:6 (10-8), broniąc cztery piłki setowe przy stanie 2-6 w tie-breaku. W drugim secie był remis 6:6.

Zverev opuścił kort na wózku. Po kilku minutach wrócił o kulach i pogratulował zwycięstwa Nadalowi, który w niedzielę będzie grać o czternasty tytuł na kortach im. Rolanda Garrosa.

Nadal ma w dorobku rekordowe 21 tytułów wielkoszlemowych. Aż 13-krotnie triumfował we French Open. Łącznie w stolicy Francji może się pochwalić bilansem 111 wygranych meczów i trzech porażek. Na terenie obiektu imienia Rolanda Garrosa w ubiegłym roku odsłonięto jego pomnik.