Alexandre Geniez skazany. Stracił kontrakt z zespołem TotalEnergies

Inne
Alexandre Geniez skazany. Stracił kontrakt z zespołem TotalEnergies
Fot. PAP
Alexandre Geniez

Kolarski zespół TotalEnergies rozwiązał umowę z Francuzem Alexandre Geniezem. 34-letni zwycięzca trzech etapów w Vuelta a Espana w marcu otrzymał wyrok czterech miesięcy w zawieszeniu za przemoc domową.

Sąd nakazał mu również zapłacić byłej żonie Lucii Garrigues symboliczną rekompensatą w wysokości jednego euro. Geniez mieszkał z Garrigues od 2013 do 2020 roku i ma z nią dwoje dzieci. Jego była wybranka w sądzie zeznała, że jej eksmąż raz rzucił w nią telefonem, a innym razem musiała opuścić dzień pracy, gdyż miała krwiaka na czole. Geniez dopuszczał się też werbalnej przemocy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Holenderski kolarz zapowiedział zakończenie kariery 

 

„Zespół TotalEnergies potępia wszelkie formy przemocy domowej i bez zastrzeżeń wspiera projekty mające na celu zapobieganie i zwalczanie takich nadużyć. Szacunek dla ludzi i odpowiedzialność to fundamentalne wartości, które wspieramy i je propagujemy. Zespół zwraca uwagę na każdą sytuację, która może naruszyć te zasady i zastrzega sobie prawo w udowodnionym przypadku do podjęcia odpowiednich działań dyscyplinarnych” – napisano w komunikacie TotalEnergies po wydaniu orzeczenia sądowego.

 

Geniez, który ukończył Giro d'Italia w 2015 roku na dziewiątym miejscu, podobną lokatę zajął w 2012 roku w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. W barwach grupy TotalEnergies ścigał się drugi rok.

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie