Karolina Kowalkiewicz wygrała przed czasem

Sporty walki
Karolina Kowalkiewicz wygrała

Karolina Kowalkiewicz (13-7, 1 KO, 3 SUB) zwyciężyła na gali UFC Vegas 56. Jej przeciwniczką była Felice Herrig (14-10, 1 KO, 4 SUB). Polka wygrała przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie.

Obie zawodniczki od razu ruszyły do ataku i wymieniły kilka mocnych ciosów. W połowie pierwszej rundy Kowalkiewicz udało się sprowadzić rywalkę do parteru. Mimo to Herrig szybko zrzuciła z siebie przeciwniczkę i walka wróciła do stójki. Początek drugiej części tego pojedynku nie ułożył się po myśli polskiej zawodniczki. Amerykanka była w stanie przebić się przez gardę Kowalkiewicz. Polka była w tarapatach.

Mimo to po chwili to zawodniczka pochodząca z Łodzi przejęła inicjatywę w oktagonie. Obaliła przeciwniczkę i weszła jej na plecy. Po chwili walki w parterze Kowalkiewicz udało się poddać przeciwniczkę duszeniem zza pleców.

Tym samym Polka sięgnęła po swoje 13. zwycięstwo w profesjonalnej karierze. Dzięki temu przerwała serię porażek. Przypomnijmy, że Kowalkiewicz musiała uznać wyższość rywalek w swoich ostatnich pięciu pojedynkach.