PlusLiga: Bartosz Firszt nadal w Cerrad Enea Czarnych Radom

Siatkówka
PlusLiga: Bartosz Firszt nadal w Cerrad Enea Czarnych Radom
fot. PAP/Piotr Polak
Bartosz Firszt będzie grał w Radomiu.

Bartosz Firszt będzie bronić barw drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom w kolejnym sezonie. Dla 23-letniego siatkarza zbliżające się rozgrywki PlusLigi będą już czwartym rokiem w barwach zespołu Wojskowych.

Firszt swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w zespole MUKS Huragan Wołomin, w której występował w latach 2009−14. Przez kolejne lata związany był z KS Metro Warszawa, z którym w 2018 roku sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów.

 

Zobacz także: Marko Podrascanin zostaje w Trentino

 

W latach 2016−18 przyjmujący został uczniem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, stał się również kapitanem reprezentacji Polski juniorów. W narodowych barwach Firszt wystąpił między innymi podczas Mistrzostw Europy U−20 w Belgii i Holandii, gdzie biało-czerwoni zajęli szóste miejsce.

 

 

W 2018 roku podpisał kontrakt z zespołem Stocznia Szczecin. Nie zadebiutował wówczas jednak w rozgrywkach PlusLigi, ponieważ został wypożyczony do pierwszoligowego zespołu BBTS Bielsko-Biała; grając w tym klubie uznany został najlepszym przyjmującym rundy zasadniczej.

 

 

W sezonie 2019/20 Firszt podpisał kontrakt z zespołem Cerrad Enea Czarni Radom. Zbliżające się rozgrywki, będą dla tego siatkarza czwartym rokiem gry w barwach WKS oraz na parkietach PlusLigi. W ostatnim sezonie rozegrał 23 mecze, w których zdobył dla swojego zespołu 60 punktów. Łącznie przyjmujący rozegrał w PlusLidze 238 spotkań.

 

RM, Polsat Sport, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie