Roland Garros: Twitter po zwycięstwie Igi Świątek

Iga Świątek zwyciężyła w finale French Open. Dzięki temu Polka drugi raz w swojej karierze wygrała wielkoszlemowy turniej rozgrywany na kortach w Paryżu. Jak na sukces raszynianki zareagowali użytkownicy Twittera?

Przeciwniczką Świątek w finale paryskiej rywalizacji była Cori Gauff. 21-latka w pierwszym secie dominowała na korcie. Amerykanka nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na ofensywną grę liderki światowego rankingu. Raszynianka wygrała pierwszą część tego starcia, tracąc zaledwie jednego seta.

Początek drugiej partii nie poszedł po myśli Świątek. Amerykanka już na początku przełamała przeciwniczkę. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego jednak się nie poddawała. Wygrała pięć gemów z rzędu i tym samym wyszła na prowadzenie. Polka już nie oddała wypracowanej przewagi. Zwyciężyła w drugim secie 6:3.

Dzięki temu Świątek drugi raz w swojej karierze wygrała wielkoszlemowy turniej orgaznizowany na kortach w stolicy Francji. Sprawdźcie, jak na sukces liderki światowego rankingu zareagowali użytkownicy Twittera?