Argentyna - Estonia: Pięć goli Leo Messiego, pewna wygrana Albicelestes

Pięć goli Leo Messiego w meczu Argentyny.

Leo Messi strzelił pięć goli w towarzyskim meczu reprezentacji Argentyny z Estonią. "Albicelestes" wygrali sparing 5:0.

Messi rozpoczął strzelanie w 9. minucie, kiedy zamienił rzut karny na gola. Do przerwy piłkarz PSG dołożył jeszcze jedno trafienie, a kolejne trzy - w drugiej połowie. Argentyna wygrała 5:0 w pierwszym w historii spotkaniu z Estonią.

Kilka dni wcześniej podopieczni Lionela Scaloniego wygrali 3:0 z Włochami, triumfując tym samym w Finalissimie - meczu pomiędzy mistrzem Ameryki Południowej i Europy.

W bramce reprezentacji Estonii całe spotkanie rozegrał Matvei Igonen z pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Pięć goli Messiego oznacza, że prawie 35-letni piłkarz ma łącznie 86 bramek w 162 występach w reprezentacji narodowej.

Argentyna będzie rywalem reprezentacji Polski na tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze. Oprócz Polski i Argentyny w grupie C znalazły się również Arabia Saudyjska i Meksyk.

Argentyna - Estonia 5:0 (2:0)
Bramki: Messi 9 (rzut karny), 45, 47, 71, 76