Bartek Marszałek z punktami w Grand Prix Francji

Moto
Bartek Marszałek był ósmy w Grand Prix Francji

Bartek Marszałek zajął ósme miejsce podczas Grand Prix Francji. Rywalizacja w Macon była pierwszym wyścigiem w tym sezonie F1H20. Polak za swój występ otrzymał trzy punkty klasyfikacji generalnej kierowców.

Pierwsze miejsce podczas wyścigu we Francji zajął Shaun Torrente, który zrobił 60 okrążeń toru w Macon w 35 minut i 30 sekund. Zaraz za nim na uplasował się Thani Al Qemzi. Trzecie miejsce zajął Peter Morin.

Marszałek był ósmy. W sumie zawodnik Orlen Teamu wykonał 57 okrążeń, zanim wyścig został zakończony. Podczas rywalizacji w Macon polski zawodnik zgarnął trzy punkty klasyfikacji generalnej kierowców.

W sumie w rywalizacji udział brało 15 zawodników. Czterech z nich nie było w stanie ukończyć wyścigu. Swój występ przedwcześnie zakończyli: Sami Selio, Duart Benevente, Alberto Comparato oraz Ferdinand Zandbergen.

Kolejny wyścig odbędzie się w San Nazzaro we Włoszech. Ta rywalizacja ma rozpocząć się 16 lipca 2022 roku.