El. MŚ 2022: Walia zagra na mundialu! Ukraina przegrała decydujący mecz

Gareth Bale poprowadził reprezentację Walii do awansu na MŚ 2022.

Reprezentacja Walii wywalczyła awans na piłkarskie mistrzostwa świata 2022. Podopieczni Roberta Page'a w decydującym spotkaniu barażowym pokonali 1:0 Ukrainę.

W lepszych nastrojach do szatni na przerwę zeszli gospodarze. W 34. minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Gareth Bale, a piłka po niefortunnej interwencji Andrija Jarmołenki wpadła do siatki. Kilka minut później kapitan ukraińskiej reprezentacji był faulowany w polu karnym, ale sędzia - ku zaskoczeniu komentatorów czy kibiców - nie podyktował jedenastki dla gości.

Druga połowa mogła się rozpocząć idealnie dla Walii. Bardzo dobrej sytuacji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał jednak Aaron Ramsey. Kilka chwil później mogło być 1:1, ale po raz kolejny tego wieczora świetnie interweniował doświadczony Wayne Hennessey. W 75. minucie Walijczycy mieli dwie doskonałe okazje do strzelenia gola na 2:0. Najpierw w słupek trafił Brennan Johnson, a następnie kiepski strzał z bliskiej odległości oddał Bale. Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Jarmołenko, ale nie zdołał pokonać golkipera Walii.

W 84. minucie Artem Dowbyk był bliski strzelenia gola na 1:1. Piłkę po uderzeniu głową ukraińskiego napastnika skutecznie odbił jednak Hennessey. Jak się okazało, ani gospodarzom nie udało się podwyższyć prowadzenia, ani gościom doprowadzić do remisu. Reprezentacja Walii wygrała 1:0 i została tym samym ostatnią z europejskich drużyn, która wywalczyła awans na mistrzostwa świata 2022.

Dla Walijczyków to pierwszy awans na mundial od 1958 roku.

Walia - Ukraina 1:0 (1:0)
Bramki: Jarmołenko 34 (gol samobójczy)